मन्त्री लेखराज भट्टले अर्बौं कमिसन खाएको हल्ला चलेपछि…


काठमाडौँ- कुनै कम्पनीले मन्त्री वा कसैलाई कमिसन दियो भनेर आरोप लगाउनुपूर्व त्यो कम्पनीको हैसियतबारे बुझ्न उद्योग वाणिज्य तथा आपूर्तिमन्त्री लेखराज भट्टले आग्रह गरेका छन् । नेटवर्किङ व्यवसायलाई अनुमति दिनका लागि मन्त्री र मन्त्रालयका अधिकारीले विभिन्न कम्पनीबाट कमिसन खाएको भन्ने सांसदहरूले आरोप लगाएपछि मन्त्री भट्टको उक्त प्रतिक्रिया आएको हो ।

प्रतिनिधिसभाको उद्योग तथा वाणिज्य र श्रम तथा उपभोक्ता हित समितिको बिहीबारको बैठकमा सांसदहरूले मन्त्री भट्ट र मन्त्रालयका अधिकारीले अर्बौं कमिसन लिएर वस्तुको प्रत्यक्ष बिक्री तथा वितरणसम्बन्धि व्यवसायका नाममा उपभोक्तालाई ठगी गर्ने नेटवर्कीङ व्यवसायलाई अनुमति दिएको आरोप लगाएका थिए ।

मन्त्री भट्टले सांसदहरूलाई जवाफ दिने क्रममा भने, ‘माननीयहरूलाई कहीं न कहींबाट आएको हुनसक्छ- त्यहाँ त ठूलो कमिसनको खेल छ । मन्त्रीले अर्बौं खायो भनेर लेखेको पनि मिडियामा मैले देखेको थिएँ । त्यो कम्पनीहरू, जो दर्ता भएका छन्, तिनको हैसियत अर्बौंको हो कि होइन ? तिनले अर्बौं दिन सक्छन् कि सक्दैनन् ? भनेर उनीहरूको हैसियत पनि विश्लेषण गर्नुपर्‍यो ।’

कुनै कम्पनीले कमिनस दिए भन्ने आरोप लगाउनुपूर्व उनीहरूको आर्थिक हैसियतबारे यथेष्ट जानकारी लिनुपर्ने र उनीहरूले कुन व्यक्तिलाई कति रकम कमिसन दिन सक्छन् भन्ने बुझ्न मन्त्री भट्टको आग्रह थियो । ‘दियो भने कति दिन सक्छन् भन्ने बुझ्नुपर्‍यो,’ उनको आग्रह थियो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्